KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgträsnitt 12253028
*
nr 1225 3028
Karin Mamma Andersson
(f. 1962), Sverige
Färgträsnitt, "Nattfly". Signerad, numrerad 242/500. Löst blad, bladets mått: 45x34,5 cm
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 19:31:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 17:24:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Läs mer om Karin Mamma Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgträsnitt grafik karin mamma andersson löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:28
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33
-
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:05
-
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:57
*
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Läs mer om Karin Mamma Andersson
nr 1225 3028
Karin Mamma Andersson
(f. 1962), Sverige
Färgträsnitt, "Nattfly". Signerad, numrerad 242/500. Löst blad, bladets mått: 45x34,5 cm
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 17:24:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målareLäs mer om Karin Mamma Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgträsnitt grafik karin mamma andersson löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:28 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33 -
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:05 -
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:57



